menu

Badanie słuchu u dzieci

Pierwsze badanie słuchu u dzieci jest przeprowadzane w drugiej dobie życia. Należy jednak pamiętać o tym, że problemy można zauważyć w późniejszym okresie, dlatego warto na bieżąco obserwować pociechę. Zaburzenia słuchu mogą pojawić się po różnego rodzaju urazach lub chorobach.

Kiedy przeprowadzić badania słuchu u dziecka?

Noworodek wyłapuje dźwięki już od urodzenia. Po upływie ok. 5 miesięcy potrafi rozpoznać głosy rodziców, z kolei po 10 miesiącach jest w stanie odbierać cichsze bodźce dźwiękowe i reagować na nie odwracaniem głowy. Jeżeli zauważysz, że Twoje dziecko w określonym wieku nie zwraca uwagi na dźwięki, rozważ przeprowadzenie badania słuchu.

W przypadku starszych dzieci o wiele łatwiej jest zaobserwować niepokojące objawy, które mogą świadczyć o problemach ze słuchem. Są to między innymi: brak reakcji na wołanie, problemy z koncentracjąoraz trudności z rozróżnianiem słów podczas hałasu.

Jaki rodzaj badania słuchu najlepiej wybrać?

Nasi specjaliści, po przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu, zdecydują jaki rodzaj badania słuchu będzie odpowiedni w przypadku Twojego dziecka. Następnie mogą zaproponować Ci kilka metod, w tym:

  • testy przesiewowe
  • odpowiedzi słuchowe z pnia mózgu
  • tympanometrię
  • otoemisję akustyczną
  • behawioralne testy słuchu

test

Ostatnie aktualności:

Nowe niższe ceny

no image
18 Jul

Wakacyjne promocje! Wprowadziliśmy nowe, niższe ceny na wakacje.

Czytaj więcej

III ogólnopolska konferencja neuroterapeutów

no image
18 CZE

Braliśmy udział w III ogólnopolskiej konferencji neuroterapeutów oświatowych biofeedback.

Czytaj więcej